Projekt #kryjemezadaneslysicim vznikl ve spolupráci se záchranářem MUDr. Markem Dvořákem, který vytváří zábavná a poučná videa o první pomoci a o jeho práci záchranáře v helikoptéře.

Jednou za dva týdny se můžete těšit na nové video s Markem. Náš tým v CZTN se společně s Markem rozhodl přeložit jeho příspěvky na Instagramu do českého znakového jazyka, aby se jeho rady dostaly k neslyšícím, kteří využívají služby naší organizace. Ve videu najdete také příspěvek v českém jazyce a dabing pro slyšící diváky.

#kryjemevamzada #cztn #kryjemezadaneslysicim

13. říjen 2023

Helma na kole

Projekt #kryjemezadaneslysicim stále pokračuje! Tentokrát s dílem, kdy záchranář Marek mluví o bezpečnosti na kole a ochraně hlavy. Jak se chránit před úrazem hlavy a co dělat, když už takový úraz dostihne nás nebo naše děti? Vše se dozvíte ve videu!

28. září 2023

Popáleniny

Popáleniny jsou velmi ošklivé zranění, se kterým se Marek ve své službě setkává často, častěji, než by chtěl. Celá procedura u záchrany popáleného se může zdát děsivá, jak můžete vidět v příspěvku ve videu, ale v dobrých rukách záchranářů je první pomoc klíčová. Popáleninám se dá jednoduše předejít, pokud budete dodržovat prevenci, jako u každého úrazu. Víte jak se při popálenině zachovat nebo jak jí předejít?

14. září 2023

Pohádka o nebezpečném domečku

Jako první video zde máme Pohádku o nebezpečném domečku. Takže všichni na kolena a běžte prozkoumat svůj domeček, zda není nebezpečný pro děti!