Tlumočnická pohotovost k porodu

CZTN nabízí službu Tlumočnická pohotovost k porodu. Služba je určena všem neslyšícím těhotným ženám, které si přejí mít u porodu tlumočníka znakového jazyka.

Mgr. Karel Zajíček, DiS.

zajicek.cztn@snncr.cz
koordinátor Tlumočnické pohotovosti k porodu

Během tlumočnické pohovosti k porodu se objedná tým několika tlumočníků, kteří mají měsíc pohotovost. Termín porodu vypočítaný lékařem je pouze orientační, nelze dopředu určit přesný termín, kdy k porodu dojde, a proto je měsíční rezervace týmu tlumočníků nutná 14 dní před daným termínem porodu a 14 dní po termínu. Tým tlumočníků se skládá ze čtyř až sedmi tlumočníků. Samozřejmě tlumočníci z týmu pohotovosti přijímají během měsíční pohotovosti k porodu i jiné objednávky ostatních klientů. Operátoři se klientů vždy dotazují, jestli souhlasí s tím, aby jim tlumočil tlumočník, který je v tu dobu součástí týmu pohotovosti k porodu. Pokud během takového tlumočení přijde objednávka klientky se zajištěnou pohotovostí k porodu, má tato objednávka přednost před již domluvenými ostatními objednávkami. 

Do tlumočnické pohotovosti k porodu spadají tyto objednávky tlumočení: kontroly před porodem, porod, kontroly po porodu, edukace péče o miminko, propuštění z porodnice a dětský lékař. 

Jak objednat pohotovost k porodu? Obraťte se emailem na koordinátora pohotovosti k porodu (zajicek.cztn@snncr.cz). Napište mu plánovaný termín porodu, název a adresu porodnice, ve které plánujete rodit. Doporučujeme obrátit se na CZTN již během třetího či čtvrtého měsíce těhotenství. Koordinátor se s Vámi spojí a domluví schůzku. Poté rozesílá nabídku pohotovosti vybraným tlumočníkům, kteří vyplňují své časové možnosti a rezervují si pro tlumočnickou pohotovost k porodu svůj čas. Dále koordinátor vyhodnotí pohotovost a potvrdí každému tlumočníkovi z týmu přesné dny a hodiny, kdy bude mít pohotovost k porodu. Koordinátor klientce také oznámí jména tlumočníků v týmu. Veškerá komunikace klientky probíhá s koordinátorem pohotovosti k porodu, který má měsíční pohotovost také jako tlumočníci a celý tým koordinuje během celého měsíce pohotovosti.

Tato služba je pro klientky CZTN zdarma.