You are here: Home » Nejčastější dotazy » Sraz s tlumočníkem » Co dělat, když vím, že přijdu na tlumočení pozdě?

Co dělat, když vím, že přijdu na tlumočení pozdě?

I když si objednáte tlumočení dostatečně včas, může se stát, že v den tlumočení náhle onemocníte nebo se vám rozbije auto (nemáte jak na tlumočení dojet) nebo musíte vyzvednout dítě najednou ze školy kvůli nějakému vážnému problému.

V tomto případě co nejdříve pište SMS do CZTN, aby operátoři  věděli, že se tlumočení konat nebude.

Operátor musí totiž napsat tlumočníkovi, aby na tlumočení nejezdil, anebo aby se z cesty vrátil zpět. Do CZTN musíte napsat i důvod, proč tlumočení rušíte, aby bylo zřejmé, že se stalo něco vážného.

Pokud máte cestou na tlumočení zpoždění, také musíte napsat SMS do CZTN, aby se to od operátorů dozvěděl i tlumočník, který už je na cestě nebo čeká na místě. Když je vaše zpoždění na cestě příliš velké, může se stát, že bude tlumočení zrušeno, protože by tlumočník kvůli posunu času nestihl dojet na další předem objednané tlumočení.

Večer si tedy nastavím budík na správnou hodinu, dobře si zjistím spojení a odhadnu, jak dlouho mi bude cesta na místo trvat (pokud je třeba náledí, anebo mne bolí záda nebo je výluka tramvají, musím počítat s delším časem). Snažte se prosím být na místě tlumočení včas! A veškeré změny pište! Děkujeme