You are here: Home » Nejčastější dotazy » Co znamená objednávka 72 hodin, tj. 3 dny předem?

Co znamená objednávka 72 hodin, tj. 3 dny předem?

Příklad objednávky:

Pokud chcete zajistit tlumočení, je potřeba si ho objednat včas. Včas znamená nejméně 72 hodin předem, tj, 3 dny.

V praxi to znamená, že když víte, že ve čtvrtek ve 14h jdete k lékaři a potřebujete tlumočníka, tak si ho objednáte nejpozději v pondělí ve 14h (tzn. celkem 72 hodin předem). Tak máte velkou šanci, že se najde tlumočník, který bude mít volno.

Pokud má tlumočení proběhnout v pondělí – je potřeba poslat úplnou objednávku ve středu, ne v pátek. O víkendu operátoři nepracují.

Pravidlo 72 hod předem neplatí v krizových případech, jako je nečekaný porod, autonehoda, situace, kterou neplánujete apod. V těchto případech včasné objednání ani nemohlo proběhnout. Operátoři se pak snaží co nejrychleji najít volného tlumočníka.

Klientovi, který si tlumočení objedná se všemi potřebnými údaji včas, bude s větší pravděpodobností zajištěno tlumočení. Také touto cestou poskytne operátorovi dostatek času na vyřízení jeho požadavku, i když operátor má právo některé požadavky upřednostnit před jeho včas zaslaným požadavkem. (např. právě nečekaný porod, autonehodu apod.) Není potřeba se domlouvat individuálně s tlumočníkem, rádi za Vás vše domluvíme.