You are here: Home » Uncategorized » AKTUALIZACE 14. 10. 2020

AKTUALIZACE 14. 10. 2020

Opatření platí od středeční půlnoci do 3. listopadu s výjimkou zavření škol, které platí do 1. listopadu.

Opatření by se po týdnu mohla zmírnit, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8.

Školy: Zavírají se všechny školy s výjimkou škol mateřských. Budou vyčleněna zařízení pro děti pracovníků záchranného systému, především lékařů a zdravotních sester. Vysoké školy mohou pořádat zkoušky, kde není více než 10 lidí.Zakazuje se pobyt studentů, kteří mají jiné bydliště v ČR, na kolejích. Na středních školách bude zakázána praktická výuka. Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku jeden na jednoho.

☝️ Restaurace: Od půlnoci na 14.10. úplně zavřou restaurace, kluby i bary. Bude možné prodávat jídlo s sebou ve výdejních okýnkách.Hotelové restaurace mohou mít otevřeno do 20:00 hodin.

☝️ Pití alkoholu: Zakazuje se pití alkoholu na veřejně přístupných místech. Omezení shromažďování Lidé se mohou shromažďovat v maximálním počtu 6 osob. Výjimku mají orgány státní správy a samosprávy. Omezení se týká skupin venku i vevnitř, například i sportovců.

☝️ Roušky Zavádí se povinnost nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy. Tedy na nástupištích, přístřešcích MHD nebo v čekárnách. Opatření platí od úterý do odvolání. &feature=youtu.be